bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Wizyta w piekarni

Kontynuacją realizowanego podczas zajęć lekcyjnych tematu „Od ziarenka do bochenka chleba" była wycieczka do Piekarni Pana Roberta Zająca w Wodzisławiu Śl. - Radlinie.

Tematyka wycieczki nawiązywała też do programu „Szkoły Promującej Zdrowie" realizowanego w naszej placówce od kilku lat. Wycieczka zorganizowana była w dniu 22 października 2014r. przez wychowawczynię kl. III b – p. Halinę Wintoniak.
Głównym celem wycieczki było:
zapoznanie dzieci z pomieszczeniami produkcyjnymi piekarni,
rozwijanie uwagi i spostrzegawczości,
promowanie zdrowego odżywiania,
wskazanie na wartości odżywcze chleba,
budzenie szacunku dla trudnej pracy piekarza.
Podczas wycieczki dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, obserwowały etapy powstawania pieczywa. Właściciel piekarni – Pan Robert Zając oprowadził dzieci po całym zakładzie, pokazał pomieszczenia produkcyjne, maszyny do wyrobu pieczywa oraz magazyn. Dzieci zobaczyły jak działają poszczególne urządzenia i w jaki sposób przyśpieszają produkcję. Obserwowały także sposób formowania i układania ciasta w specjalnych foremkach. Po wyrośnięciu ciasto na bułeczki umieszczane było w piecu.
Na zakończenie wizyty uczniowie zostali poczęstowani pysznym pieczywem.
Wycieczka ta, to piękna lekcja wychowawcza, podczas której dzieci zrozumiały, że chleb jest produktem pracy wielu ludzi różnych zawodów i że trzeba go szanować.
Uczniowie klasy III b oraz wychowawczyni dziękują Panu Robertowi Zającowi za miłe przyjęcie i interesującą lekcję.

Zdjęcia z wizyty w naszej galerii.

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Planetarium klas 6

21 października uczniowie klas szóstych Naszej szkoły pojechali na wycieczkę do największego i najstarszego polskiego planetarium, które powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika.

Uczniowie rozpoczęli zajęcia od wizyty w stacji klimatologicznej, gdzie dowiedzieli się jakie elementy pogody są badane w tego typu stacjach, zobaczyli potrzebne do tego przyrządy oraz zwiedzili ogródek meteorologiczny.
Kolejnym etapem Naszej wycieczki była wizyta w obserwatorium astronomicznym, które jest wyposażone w największą w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy. Luneta ta wywarła wielkie wrażenie na uczniach, którzy zadawali mnóstwo pytań za tamat jej budowy, zasad działania oraz samej pracy w obserwatorium. Następnie uczniowie, wraz z Panią przewodnik, starali się zobaczyć Słońce, które tylko na chwilę się ukazało zza chmur.
Ostatnim punktem naszego programu był udział w 2 godzinnej prelekcji astronomicznej, gdzie pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, uczniowie mogli podziwiać piękno otaczającego nas wszechświata.
W programie wycieczki pamiętaliśmy także o zwiedzaniu wystawy, mieszczącej się w pierścieniu okalającym salę projekcyjną, gdzie największą atrakcją dla uczniów były pomiary wagi ciała na poszczególnych platetach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki, któe zamiszczone są w naszej galerii.

 

PostHeaderIcon Rozgrywki piłki nożnej

W dniu 15 października br. nasi młodsi piłkarze (kl. IV i młodsi) wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez MOSiR z okazji Dnia Młodego Piłkarza. Mimo, iz grali zawzięcie nie udało im się wyjść z grupy. Ale jak na to, że był to ich pierwszy turniej, to i tak wypadli bardzo dobrze. Udział wzięli: Odrozek Jakub (kl.III b); Kolarski Mikołaj (kl. III a); Socha Mateusz (kl.IV); Socha Przemysław (kl.IV); Kubica Karol (kl.IV); Wojaczek Karol (kl.IV); Królik Jakub (kl.IV); Duda Jakub (kl.IV) i jako jedyna dziewczyna w turnieju Maja Kordowska.

Życzymy im powodzenia na przyszłość!

pilka nozna 01 pilka nozna 02

 

PostHeaderIcon Obchody jubileuszowe Patrona Szkoły - kard. B.Kominka

9 października 2014 roku w 60 rocznicę przyjęcia przez Kardynała Bolesława Kominka sakry biskupiej, oraz w 40 rocznicę Jego śmierci została odprawiona Msza Święta w Kościele św. Marii Magdaleny. Mszy przewodniczył ks. inf. Rudolf Brom wraz z kapłanami naszego dekanatu.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Prezydent Wodzisławia Śląskiego - Mieczysław Kieca. Były obecne władze miasta, dyrektorzy szkół, rada dzielnicy, krewni z rodziny, uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy całej dzielnicy Radlin II.
Zaproszeni goście po Mszy Świętej udali się do naszej szkoły, gdzie można było zwiedzić Izbę Pamięci i wystawę zdjęć z życia naszego Patrona. Uczniowie naszej szkoły poprowadzili akademię przygotowaną na tę okoliczność i zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu o Kardynale Kominku.
Na zakończenie tej uroczystości krótki wykład poprowadziła Pani Joanna Grajewska-Wróbel z Piekar Śląskich.
Choć od śmierci minęło już 40 lat, to pamięć o Partonie naszej szkoły jest żywa. Nasz Patron dał przykład jak należy żyć.

Zapraszamy do naszej galerii do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

PostHeaderIcon Wycieczka klasy czwartej do Biblioteki Miejskiej i Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

3 października 2014 r. klasa czwarta pod opieką wychowawczyni i siostry Michaeli wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim. Podczas bardzo ciekawych zajęć uczniowie poznawali pracę placówki, dowiedzieli się o spotkaniach z autorami, które są tam organizowane. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta dzieci w Muzeum. Przewodnik oprowadził uczniów po wystawie opowiadając historię naszego miasta. Dużą atrakcją był spacer połączony z oglądaniem najciekawszych miejsc Wodzisławia Śląskiego. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, była ciekawym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w naszej galerii.

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 61