bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Szkolny festiwal „UTALENTOWANI”

Talenty wokalne, taneczne, manualne, muzyczne pokazali dzisiaj uczniowie na szkolnym festiwalu „UTALENTOWANI”. Wzięły w nim udział następujące osoby:

- Pola Fajkis, Paulina Jureczko, Zofia Wieczorek z klasy 3b;

- Konrad Wiaterek z klasy 4a;

- Kinga Szyrocka, Kinga Wiaterek, Małgorzata Grim, Konrad Fyda, Mikołaj Kolarski z klasy 5a;

- Michał Wodniok z klasy 5b;

- Natalia Karwot, Kamila Węgrzyk, Karol Kubica z klasy 6a.

 Wszystkich występujących oceniała komisja w składzie: pani Krystyna Rosińska – Swoboda – dyrektor ZSP nr 3 na emeryturze, pani Janina Klapuch – nauczyciel języka polskiego na emeryturze, pani Katarzyna Bizoń z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl., S. Michaela, pani Małgorzata Pawliszyn, pani Ewa Brawańska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Publiczność też nagradzała swoich kolegów oklaskami, a na koniec głosowała na Nagrodę Publiczności. Okazało się, że ocena komisji była identyczna jak publiczności – obie nagrody za interpretację piosenki „Po której staniesz stronie” zdobyło trio wokalne z klasy 6a w składzie: Natalia Karwot, Kamila Węgrzyk i Karol Kubica. Zespół będzie reprezentował szkołę na festiwalu „Utalentowany Wodzisław” 27 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Utalentowani 03 Utalentowani 11 Utalentowani 17

Więcej zdjęć z występów w naszej galerii.

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

PostHeaderIcon „Jaka to legenda?”

Natalia Brawańska i Mateusz Grzonka z klasy 5b reprezentowali naszą szkołę w miejskim konkursie „Jaka to legenda?" Konkurencji było mnóstwo, uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami aktorskimi, plastycznymi, refleksem oraz, oczywiście, wiedzą. Choć nasi nie zajęli miejsca na podium, to fantastycznie odpowiadali i wykonywali zadania. A że poziom konkursu był bardzo wysoki (wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja), różnice punktowe były minimalne. Z pewnością można stwierdzić, że Natalka i Mateusz doskonale znają polskie legendy.

 

Jaka to legenda 01 Jaka to legenda 02 Jaka to legenda 03

 

 

PostHeaderIcon XIX REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”

Laureaci eliminacji szkolnych, miejskich i powiatowych spotkali się 31 marca w Bielsku-Białej podczas Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Głównym celem było prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego. Jury oceniało uczestników za dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Mistrzem recytacji w kategorii klas IV-VI okazał się uczeń klasy 5a -Mikołaj Kolarski. Zdobywca 1.miejsca będzie reprezentował województwo śląskie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Starachowicach.

Mikolaj Kolarski

 

PostHeaderIcon SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA OD 03.04.2017 DO 07.04.2017

03.04.2017r. – PONIEDZIAŁEK

Film edukacyjny "Zachowaj równowagę z Pascalem Brodnickim."
(3 godzina lekcyjna, kl.5a 1 godzina lekcyjna – przyroda)

04.04.2017r. - WTOREK

"Nie truj sąsiada" – LOGO akcji (4 godzina lekcyjna)

05.04.2017r. –ŚRODA

"WODA MOJE ŻYCIE" – w tym dniu uczniowie przychodzą ubrani w kolorze NIEBIESKIM, każdy przynosi ze sobą wodę mineralną, niegazowaną.

06.04.2017r. – CZWARTEK

W tym dniu uczniowie przychodzą ubrani w kolorze ZIELONYM i przygotowują sałatki owocową lub warzywną na bazie tego koloru , wspólna konsumpcja. (4 godzina lekcyjna)

07.04.2017r. – PIĄTEK

Prelekcja o zdrowym odżywianiu przygotowana przez dietetyka firmy SILUETA z Radlina (2 - 3 godzina lekcyjna klasy II – III, 4 - 5 godzina lekcyjna klasy IV – VI, sala nr 10)

 

PostHeaderIcon „UTALENTOWANI”

5 kwietnia odbędą się szkolne eliminacje do konkursu „Utalentowany Wodzisław". Koncert rozpocznie się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Wszyscy występujący proszeni są o przyjście do sali o godz. 8.40 ze wszystkimi akcesoriami potrzebnymi do występu. Najlepsi z klas 1 – 3 oraz 4 – 6 wystąpią w Wodzisławskim Centrum Kultury 27 kwietnia. W naszej szkole przyznana zostanie także NAGRODA PUBLICZNOŚCI. Za wszystkich reprezentantów klas trzymamy kciuki!

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 61