bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Konkurs czytelniczy

> W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy drugie wzięły udział w szkolnym konkursie czytelniczym. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz sprawdzenie stopnia znajomości wybranych książek. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć na szczegółowe pytania, dotyczące znajomości przeczytanych wcześniej książek Miry Lobe "Babcia na jabłoni" oraz Elżbiety Zubrzyckiej "O zajączku, który ze strachu dokonał wielkich czynów". Okazało się, że dzieci dokładnie zapoznały się z treścią książek. By rozstrzygnąć konkurs uczniowie odpowiadali na dodatkowe pytania. Ostatecznie ustalono wyniki konkursu.
 I miejsce - Mateusz Aleksander, Paweł Chromik
 II miejsce - Szymon Hajzyk
 III miejsce - Julia Błędowska, Emilia Durczok

konkurs czytelniczy 01 konkurs czytelniczy 02 konkurs czytelniczy 03

  Konkurs był nie tylko ogromnym przeżyciem osobistym dla każdego dziecka, ale też dobrą zabawą.

 

PostHeaderIcon Rekrutacja do szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się 14 marca i kończy 28 marca. Po dokumenty dotyczące naboru można się zgłosić do sekretariatu naszej placówki lub pobrać je ze strony internetowej - zakładka REKRUTACJA.

 

PostHeaderIcon ,,FRYDERYK CHOPIN ? ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ? POWIATOWY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Tradycyjnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się pasjonaci muzyki Fryderyka Chopina.10 marca odbyła się XII edycja konkursu z udziałem 20 uczestników powiatu wodzisławskiego. Po uroczystym powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor ZSP 3 Małgorzatę Banasiak oraz honorowego gościa konkursu Pana Senatora RP Adama Gawędę uczestnicy przystąpili do dwuetapowych zmagań indywidualnych i drużynowych. W oczekiwaniu na wyniki, zespół wokalny Moderato z ZSP 3 pod kierunkiem Wiesławy Brachman-Kubicy wystąpił w programie poetycko-muzycznym "Muzyka Pana Chopina". Emocjonujące obrady, jury zakończyło ogłoszeniem tegorocznych laureatów. W etapie indywidualnym 1. miejsce zdobył Filip Mokry z SP1w Wodzisławiu Śląskim, przed ex aequo: Malwiną Krakowczyk z SP 2 Wodzisław Śląski, opiekun Barbara Połednik i Agatą Wallach z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomi, opiekun Anna Kozielska. Na 3. miejscu uplasowała się Anna Ćmok ze Szkoły Podstawowej nr 1w Pszowie, opiekun Dorota Dziewior. Drugi etap to triumf drużyny z SP1 w Pszowie, z udziałem Anny Ćmok i Pauliny Pastuszki, przed Karolem Kubicą i Michałem Wodniokiem z ZSP 3 Wodzisław Śląski oraz Agatą Wallach i Darią Ździebło z ZSO w Lubomi. Oprócz doskonałej znajomości biografii kompozytora, laureaci udowodnili swoje zdolności percepcyjne oraz wykazali ogromną wiedzę na temat bogatej twórczości Fryderyka Chopina. Nagrody dla zwycięzców ufundował Pan Senator Adam Gawęda oraz przewodnicząca jury Pani Dorota Dziewior. Ponadto uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczniom i opiekunom należą się słowa uznania za trud włożony w przygotowania i uczestnictwo w tym niezwykłym konkursu. Gratulacje! Do zobaczenia za rok.

Chopin 2017 06 Chopin 2017 04 Chopin 2017 09

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

PostHeaderIcon MIKOŁAJ KOLARSKI MISTRZEM RECYTACJI w Wodzisławiu Śląskim

07 marca odbył się XV Wodzisławski Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Reprezentanci naszej placówki to Mikołaj Kolarski z kl. 5a, Nikola Rać z kl. 5b oraz Natalia Karwot z kl.6. Cała ekipa wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności, ale Mikołaj Kolarski nie dał żadnych szans rywalom. Perfekcyjnie wykonany "Dialog z pluskwą" L. J. Kerna oraz fragment prozy E. E. Schmitta "Oskar i Pani Róża" doceniło jury konkursu przyznając Mikołajowi 1. miejsce, które jest również kwalifikacją do kolejnego etapu na szczeblu rejonowym. Miłośników talentu Mikołaja zapraszamy do Rydułtowskiego Centrum Kultury dnia 22 marca na kolejny występ naszego mistrza.


GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY POWODZENIA!

 

PostHeaderIcon Powiatowy Konkurs Recytatorski w Jezyku Angielskim dla klas I ? III

7 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w Jezyku Angielskim dla klas I ? III, w którym naszą szkołę reprezentowali:
- Ania Szymura, która przedstawiła wierszyk pt: Having fun ;
- Szymon Hajzyk, który przedstawił wierszyk pt: I have ten little fingers;
- Wiktoria Widlarz, która przedsatwiła wierszyk pt: Saw my teacher on a Saturday.
Wszystkie prezentacje były świetne, dzieci prawie wcale nie okazywały tremy.
Poziom deklamowanych wierszy był bardzo wysoki.
A nasze uczennice Ania Szymura i Wiktoria Widlarz zdobyły trzecie miejsca w swoich kategoriach klasowych.

Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 01 Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 02 Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 03  
  Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 04   Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 05   Konkurs recytatorski kl 1 3 w j angielskim 06

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za udział w konkursie ? opiekunki Maryla Papała i Aleksandra Chrapek.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 58