bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Konkurs recytatorski klas 1-3

W piątek 3 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski klas 1-3. Uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali wiersze, które opisywały piękno naszej ojczyzny. Oto laureaci:

Klasa 1: I miejsce - Konsek Karolina; II miejsce Karwot Milena; III miejsce Demel Dominik;

Klasy 2: I miejsce Chromik Paweł ; II miejsce Szczotok Justyna; III miejsce Czeczot Ilona;

Klasy 3: I miejsce Szetlak Hanna; II miejsce Fajkis Pola; III miejsce Wieczorek Zofia.

Dyplomy za udział otrzymali: Szymura Anna, Firut Wiktoria, Pesta Marta, Sosna Emilia, Kolorz Agata, Pieczka Alicja.

Konkurs recytatorski kl 1 3 11 Konkurs recytatorski kl 1 3 12

 Więcej zdjęć w galerii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

PostHeaderIcon Pierwsze miejsce w Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG

W zeszłym tygodniu odbyła się już VIII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej SING ALONG. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI .Natalia Karwot wystąpiła w kategorii solistów i wykonywała 2 utwory: Eurythmics - Sweet dreams oraz Cyndi Lauper - Time after time. W tej edycji po raz pierwszy nasza szkołę reprezentował również zespół w składzie: Natalia Karwot, Karol Kubica, Kamila Węgrzyk i Kamil Wojaczek. Grupa przedstawiła utwory zespołów Pilot - It's magic i Roxette - Listen to your heart. I tym właśnie występem wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii Zespół klasy IV VI.
Grupa została przygotowana przez Wiesławę Brachman ? Kubicę i Aleksandrę Chrapek.

Sing along 01 Sing along 02 Sing along 03

 

PostHeaderIcon Higienistka w klasach 2

Przy okazji cyklu tematów związanych ze zdrowiem w klasach II a i II b uczniów odwiedziła pani higienistka. W ciekawy i przystępny sposób opowiadała o tym, jak dbać o zdrowie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały pytania. Doszły do wniosku, że ważny jest zdrowy i higieniczny tryb życia.

Higienistka kl 2 01 Higienistka kl 2 02
Higienistka kl 2 03 Higienistka kl 2 04

 

 

 

PostHeaderIcon Kosmiczna podróż

W czwartek 2 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowych lekcjach w ramach Dnia Astronomii.
Zajęcia odbywały się w grupach i przebiegały w dwóch częściach. Pierwsza-teoretyczna stanowiła wirtualną podróż w Kosmos. Podczas prezentacji uczniowie oglądali między innymi planety Układu Słonecznego, symulacje wybuchów gwiazd, wizualizacje czarnych dziur. Druga część spotkania to zajęcia praktyczne: obserwacje obiektów kosmicznych przy użyciu teleskopów, nauka orientacji na niebie, pokaz kolekcji meteorytów. Po zakończeniu każdej lekcji dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które prowadzący chętnie i wyczerpująco odpowiadali.
Zajęcia prowadzone przez prawdziwych pasjonatów-Dawida Barteczko i Michała Witka pozwoliły w ciekawy sposób podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Były okazją do uświadomienia młodym ludziom, jak ważne są w życiu hobby i pasja. Pokazywały, jakie miejsce zajmujemy we Wszechświecie.

Astrohunters 01 Astrohunters 02

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

PostHeaderIcon SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla klas 4 ? 6

27 lutego starszym klasom swoistą ucztę duchową zafundowali uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Z każdej klasy pięciu najlepszych przedstawiło swoje utwory widowni i szanownej komisji w składzie: P. Grażyna Milczarek - wicedyrektor, P. Janina Klapuch ? emerytowana nauczycielka jezyka polskiego i P. Krystyna Rosińska ? Swoboda ? była dyrektor ZSP nr 3. Jury zgodnie orzekło, że poziom konkursu był wysoki i trudnym okazało się zadanie wyłonienia trzech osób, które będą reprezentowały szkołę w eliminacjach miejskich. Oto zwycięzcy:

1 miejsce ? Mikołaj Kolarski z klasy 5a za interpretację wiersza L. J. Kerna ?Dialog z pluskwą";
2 miejsce ? Natalia Karwot z klasy 6a za wiersz D. Wawiłow ?Wędrówka";
3 miejsce ? Nikola Rać z klasy 5b za deklamację ?Sowy z Chotomowa" H. Niewiadomskiej.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 58