bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas IV -VI

W dniu 23 marca odbył się szkolny konkurs z j. angielskiego dla uczniów klas starszych.
Wyniki:
Klasa IV -  I miejsce Bartosz Kocur
              II miejsce Michał Herok
              III miejsce Karol Kordowski
Klasya V - I miejsce Jakub Brawański
              II miejsce Artur Nowacki
III miejsce Mikołaj Kolarski
Klasya VI - I miejsce Maria Radzio
               II miejsce Franciszek Sierpiński
               III miejsce Jakub Królik
Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca będą reprezentować naszą szkolę w konkursie powiatowym, który odbędzie się 12 kwietnia.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za udział.
Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się po roztrzygnięciu konkursu dla klas młodszych po tj. 7 kwietnia.

 

 

PostHeaderIcon MISTRZ RECYTACJI Z ZSP 3

Uczeń klasy 5a - Mikołaj Kolarski reprezentował szkołę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 22 marca w Rydułtowskim Centrum Kultury. Uczestnicy, czyli 29 najlepszych recytatorów naszego powiatu, prezentowało swoje umiejętności interpretacyjne w zakresie poezji i prozy. Ponadto ocenie podlegał dobór repertuaru, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Stosując powyższe kryteria i zgodnie z regulaminem konkursu, jury zakwalifikowało dwie osoby do etapu wojewódzkiego. Jedną z nich okazał się nasz faworyt Mikołaj Kolarski, który wystąpi 31 marca, tym razem w Bielsku-Białej. Jesteśmy dumni, gratulujemy i oczywiście kibicujemy Mikołajowi w kolejnych zmaganiach.

 

Mikolaj Kolarski 01 Mikolaj Kolarski 02

 

 

PostHeaderIcon Pierwszy Dzień Wiosny

Tak dzisiaj uczniowie ZSP3 przywitali Pierwszy Dzień Wiosny. Było sportowo, ale i wesoło. Marzanny były wspaniałe! Uczniowie dali z siebie wszystko, zawzięcie rywalizowali między sobą.
Na następny rok wymyślimy coś nowego. Brawo!!!

Dzien wiosny 04 Dzien wiosny 07 Dzien wiosny 11

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

PostHeaderIcon Imieniny Ludolfiny

Liczba Pi – zapisywana jako 3,14 zwana też Ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś π jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca. Data ta jest nieprzypadkowa, wybrano ją z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi.
Aby uczcić dzień Pi, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim na lekcji matematyki w klasie VI odbyły się specjalne zajęcia związane z tą tematyką. Na początek uczniowie zapoznali się z krótkim filmem zatytułowanym „Opowieść o Ludolfinie", z którego dowiedzieli się o co w ogóle chodzi z tajemniczą liczbą Pi.
Następnie mogli się wykazać zdolnościami manualnymi podczas tworzenia „korali dla Ludolfiny". Była to zabawa edukacyjna polegająca na nawlekaniu na nitkę koralików w takiej kolejności, jak kolejność odpowiadających im cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Liczba Pi 01

Wiele radości przyniosło kolejne zadanie, którym było napisanie „pi-ematu" – czyli wiersza zawierającego poszczególne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Jeden z wierszy brzmiał:
„Ola i Olek z kotką Ludolfiną są bardzo fajni. Ola kocha złocistą Ludolfinę swą."
Lekcja okazała się pełnym sukcesem. I tylko żal, że przerwa przyszła tak szybko.

 

PostHeaderIcon Pierwsza pomoc w klasie I

16 marca uczniowie klasy I uczyli się jak należy zachować się i co robić w nagłych wypadkach. Było to pierwsze spotkanie, ale uczniowie i tak wykazali się dużą wiedzą.

I pomoc w klasie 1 01 I pomoc w klasie 1 02 I pomoc w klasie 1 03
I pomoc w klasie 1 04 I pomoc w klasie 1 05 I pomoc w klasie 1 06

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 61