bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon „Jaka to legenda?”

Szkolne eliminacje do konkursu „Jaka to legenda?" rozstrzygnięte! W turnieju wzięły udział 4 drużyny z klas starszych. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące zbioru polskich legend. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce – drużyna z klasy 5b: Natalia Brawańska, Mateusz Grzonka
2 miejsce – drużyna z klasy 6a: Julia Gawlica, Patrycja Wita
3 miejsce – drużyna z klasy 5a: Kinga Szyrocka, Kinga Wiaterek
4 miejsce – drużyna z klasy 4a: Anna Placek, Konrad Wiaterek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej znajomości legend, a klasie 5b życzymy powodzenia w etapie międzyszkolnym!

 

PostHeaderIcon Pierwsza pomoc w klasie czwartej

W ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową nasi uczniowie intensywnie poznają zasady pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc 01 Pierwsza pomoc 02 Pierwsza pomoc 03

 

 

PostHeaderIcon Konkurs czytelniczy

> W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasy drugie wzięły udział w szkolnym konkursie czytelniczym. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz sprawdzenie stopnia znajomości wybranych książek. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć na szczegółowe pytania, dotyczące znajomości przeczytanych wcześniej książek Miry Lobe "Babcia na jabłoni" oraz Elżbiety Zubrzyckiej "O zajączku, który ze strachu dokonał wielkich czynów". Okazało się, że dzieci dokładnie zapoznały się z treścią książek. By rozstrzygnąć konkurs uczniowie odpowiadali na dodatkowe pytania. Ostatecznie ustalono wyniki konkursu.
 I miejsce - Mateusz Aleksander, Paweł Chromik
 II miejsce - Szymon Hajzyk
 III miejsce - Julia Błędowska, Emilia Durczok

konkurs czytelniczy 01 konkurs czytelniczy 02 konkurs czytelniczy 03

  Konkurs był nie tylko ogromnym przeżyciem osobistym dla każdego dziecka, ale też dobrą zabawą.

 

PostHeaderIcon Rekrutacja do szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018

Informujemy, że rekrutacja do szkoły na rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się 14 marca i kończy 28 marca. Po dokumenty dotyczące naboru można się zgłosić do sekretariatu naszej placówki lub pobrać je ze strony internetowej - zakładka REKRUTACJA.

 

PostHeaderIcon ,,FRYDERYK CHOPIN – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ” POWIATOWY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Tradycyjnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim spotkali się pasjonaci muzyki Fryderyka Chopina.10 marca odbyła się XII edycja konkursu z udziałem 20 uczestników powiatu wodzisławskiego. Po uroczystym powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor ZSP 3 Małgorzatę Banasiak oraz honorowego gościa konkursu Pana Senatora RP Adama Gawędę uczestnicy przystąpili do dwuetapowych zmagań indywidualnych i drużynowych. W oczekiwaniu na wyniki, zespół wokalny Moderato z ZSP 3 pod kierunkiem Wiesławy Brachman-Kubicy wystąpił w programie poetycko-muzycznym "Muzyka Pana Chopina". Emocjonujące obrady, jury zakończyło ogłoszeniem tegorocznych laureatów. W etapie indywidualnym 1. miejsce zdobył Filip Mokry z SP1w Wodzisławiu Śląskim, przed ex aequo: Malwiną Krakowczyk z SP 2 Wodzisław Śląski, opiekun Barbara Połednik i Agatą Wallach z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomi, opiekun Anna Kozielska. Na 3. miejscu uplasowała się Anna Ćmok ze Szkoły Podstawowej nr 1w Pszowie, opiekun Dorota Dziewior. Drugi etap to triumf drużyny z SP1 w Pszowie, z udziałem Anny Ćmok i Pauliny Pastuszki, przed Karolem Kubicą i Michałem Wodniokiem z ZSP 3 Wodzisław Śląski oraz Agatą Wallach i Darią Ździebło z ZSO w Lubomi. Oprócz doskonałej znajomości biografii kompozytora, laureaci udowodnili swoje zdolności percepcyjne oraz wykazali ogromną wiedzę na temat bogatej twórczości Fryderyka Chopina. Nagrody dla zwycięzców ufundował Pan Senator Adam Gawęda oraz przewodnicząca jury Pani Dorota Dziewior. Ponadto uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczniom i opiekunom należą się słowa uznania za trud włożony w przygotowania i uczestnictwo w tym niezwykłym konkursu. Gratulacje! Do zobaczenia za rok.

Chopin 2017 06 Chopin 2017 04 Chopin 2017 09

Więcej zdjęć w galerii.

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 61