bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Wycieczka klasy 5b i 6a

Pogoda jak na zamówienie, przepiękne widoki, ciekawe miejsca i niezapomniane wrażenia (włącznie z ekstremalnymi!) były udziałem uczniów klasy 5b i 6a w czasie trzydniowej wycieczki do Wrocławia i w Góry Stołowe.
W pierwszy dzień podziwialiśmy niesamowitą „Panoramę Racławicką" we Wrocławiu. Dzieło wspaniałe, monumentalne, jedyne w swoim rodzaju. „Trójwymiarowe wrażenie" , jakby się stało w centrum wydarzeń i szczery zachwyt oglądających obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka udzieliły się dosłownie wszystkim, nawet tym, którzy podziwiali dzieło nie po raz pierwszy. A to był dopiero początek.
Potem z trzydziestostopniowego upału na zewnątrz „wskoczyliśmy" w chyba pięćdziesięciostopniowy wewnątrz Afrykarium w ZOO. To był istny wehikuł czasu – nagle znaleźliśmy się w afrykańskiej puszczy z dzikimi zwierzętami, a o ukropie zapomnieliśmy całkowicie zatapiając się w oceanarium, kiedy wokół nas pływały egzotyczne ryby, na wprost zmierzały rekiny albo olbrzymia płaszczka. Cudowny, podwodny świat.
Wrocławskie ZOO jest na trzecim miejscu w świecie, jeśli chodzi o posiadaną liczbę gatunków, więc obejrzenia wszystkiego w tak krótkim czasie jest niemożliwe. Ale przespacerowaliśmy się wśród największych i najatrakcyjniejszych. Leniwiec był tak łaskawy, że chętnie pozował do fotografii, a nawet dał się dotknąć.
Upał „odreagowaliśmy" troszkę przy Wrocławskiej Fontannie po drugiej stronie Parku Szczytnickiego, a potem w cudnym Ogrodzie Japońskim, gdzie kwitło mnóstwo azaliii i rododendronów.

Wieczorem dojechaliśmy do Kudowy Zdroju, gdzie nadzwyczaj smakowała wszystkim obiadokolacja, a potem wycieczkowicze padli na swoje łóżka i spali snem kamiennym, by zmierzyć się z przygodami dnia następnego. A był on niełatwy, bowiem najpierw pokazały nam swoje uroki Błędne Skały, gdzie trzeba było się wspinać, przeciskać, schodzić w dół, przechodzić przez wąskie szczeliny prawie na kolanach. Ale pokonaliśmy te trudności, w każdym razie nikt nie utknął w żadnej ze szczelin. Potem następna atrakcja: wejście na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych. Ponad 600 schodów w górę, ale nic nie zastąpi wrażenia po wejściu: widoki niezapomniane, błękit nieba i zapomina się o wszystkich troskach. Następnie przejechaliśmy autokarem do Wambierzyc, śląskiego Jeruzalem, gdzie można było przeżyć chwile skupienia w bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a potem podziwiać ruchomą szopkę. I chociaż niektórzy ledwo się ruszali, wieczorny spacer po Parku Zdrojowym w Kudowie był jak dopełnienie drugiego dnia.

Trzeci wcale nie był łatwiejszy, bo dostarczył kolejnych niesamowitych wrażeń. Rano zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek, największą kolekcję w Polsce. Uczniowie zdumiewali się, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie, a panie przy wielu gablotach przypominały sobie własne dzieciństwo. A później znowu wspinaczka, tym razem na Skalne Grzyby. Przeżycia niezapomniane, od zachwytu i podziwu po strach i panikę. Na pewno ta wędrówka sprawiła, że wszyscy zapamiętamy wycieczkę długo. Ale przy tej okazji mogliśmy się przekonać, że nasi uczniowie sprawdzają się świetnie w wielu sytuacjach, nawet w tych trudnych potrafią prawidłowo, błyskawicznie zareagować. Mogą być nawet ratownikami górskimi! I okazuje się, że potrafią wykazać się nie tylko empatią, ale i niezwykłą dojrzałością. Gratulujemy rodzicom takich dzieci! A wspominać te niezwykłe trzy dni będziemy, oglądając fotografie, których część umieściliśmy w GALERII.

Wycieczka kl 5b i 6 01 Wycieczka kl 5b i 6 08 Wycieczka kl 5b i 6 09
Wycieczka kl 5b i 6 10 Wycieczka kl 5b i 6 11 Wycieczka kl 5b i 6 12
Wycieczka kl 5b i 6 13 Wycieczka kl 5b i 6 14 Wycieczka kl 5b i 6 15
Wycieczka kl 5b i 6 02 Wycieczka kl 5b i 6 03 Wycieczka kl 5b i 6 04
Wycieczka kl 5b i 6 05 Wycieczka kl 5b i 6 06 Wycieczka kl 5b i 6 07

 

 

 

PostHeaderIcon MIKOŁAJ KOLARSKI LAUREATEM XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

26-28 maja 2017r.
Najlepsi z najlepszych przyjechali do Starachowic, aby oczarować słuchaczy swoją interpretacją poezji i prozy w ramach XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród siedemdziesięciu uczestników był nasz faworyt MIKOŁAJ KOLARSKI, który po raz kolejny zahipnotyzował publiczność i przysporzył niezwykłych przeżyć miłośnikom sztuki. Jury doceniło młodego artystę przyznając mu BRĄZOWY KLUCZ do TAJEMNIC WSZECHŚWIATA. Jesteśmy dumni z naszego mistrza i składamy podziękowania Rodzicom Państwu Izabeli i Dominikowi Kolarskim za zaangażowanie, wszelką pomoc i pozytywne emocje.
SERDECZNE GRATULACJE!

Mikolaj Kolarski 02 Mikolaj Kolarski 01 Mikolaj Kolarski 03

 

PostHeaderIcon HAPPENING w ramach akcji ,, NIE TRUJ SĄSIADA”

29 maja na wodzisławskim Rynku rozpoczął się happening antysmogowy, w którym uczestniczyła klasa 5a wraz z wychowawczynią. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami oraz własnoręcznie wykonali maski, ponieważ główne hasło brzmiało:,, Chociaż fajne maski mamy, chętnie je oddamy". Na zakończenie przemarszu organizatorzy zafundowali uczestnikom test wiedzy z ekologii. Podsumowanie akcji i wręczenie upominków nastąpiło w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza.

Hapenning smog 01 Hapenning smog 02
Hapenning smog 03 Hapenning smog 04

 

PostHeaderIcon TAJEMNICE STAROŻYTNEJ GRECJI

Na lekcję historii w klasie czwartej przybyli z Olimpu niecodzienni goście. Bogowie olimpijscy ukazali się uczniom z atrybutami, czyli z przedmiotami stanowiącymi znaki rozpoznawcze każdego z bóstw. Zainteresowanie światem starożytnej Hellady było ogromne, dlatego nikt podczas zajęć nie spoczął w objęciach Morfeusza.

Grecja 01

 

PostHeaderIcon Gra miejska "Śladami Minorytów"

Przedstawiciela klas drugich - Mateusz Aleksander, Konrad Bugla oraz Marek Karwot brali udział w grze miejskiej "Śladami Minorytów" zorganizowanej przez Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. z okazji 760 lecia Wodzisławia Śl.
W najstarszym budynku miasta uczestników przywitał zakonnik minoryta, zapoznał z fabułą gry oraz przekazał zadania do wykonania. Każdy zespół otrzymał mapę ze wskazówkami, jak dotrzeć do skarbu minorytów. We wskazanych punktach miasta należało wykonać zadania. Po zaliczeniu zadań drużyna zdobywała bryłkę złota. Na mecie odbyło się ważenie bryłek. Każdą grupę czekała też niespodzianka: szukanie skrzyni skarbów, w której ukryta jest nagroda dla całej drużyny. Nasza drużyna doskonale poradziła
sobie z każdym zadaniem. Chłopcy otrzymali upominki i dyplom, które wręczył im Prezydent Miasta Wodzisławia Śl. oraz zdobyli puchar. To była doskonała zabawa.

Gra miejska 01 Gra miejska 02 Gra miejska 03
Gra miejska 04 Gra miejska 05 Gra miejska 06
Gra miejska 07 Gra miejska 08 Gra miejska 09

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 61