bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon Archiwum - Artykuły z roku szkolnego 2009/2010

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Wandą Chotomską

Niesamowite spotkanie z pisarką

Do niezwykłego zdarzenia doszło 13 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim, gdzie uczniowie klasy IV b mogli na własne oczy poznać słynną pisarkę Wandę Chotomską. Całe spotkanie zapamiętają na bardzo długo.

Samej pisarki nie trzeba przedstawiać, jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży. Wiele z jej utworów znajduję się w podręcznikach szkolnych. Znajomością tych wierszy mogą pochwalić się uczniowie naszej szkoły. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, swoją osobą autorka zainteresowała wszystkich zgromadzonych - niezwykle charyzmatyczna i barwna postać.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym współfinansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa pt.?Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy?.

Istotą Projektu jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego uczniów rozpoczynających naukę szkolną poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela. Stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę.

Projekt adresowany był w pierwszym etapie do klasy II szkoły podstawowej, której wychowawczynią jest pani Anna Kowalczyk.

W drugim semestrze roku szkolnego 2009\2010 realizowany był w klasie Ia pod opieką pani Haliny Wintoniak. Następnie prowadzić go będzie pani Anna Brawańska.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wyznaczanie liczby Pi

Centrum Nauki Kopernik logo pioraz Polskie Radio ogłosiły konkurs na najlepszą relację imprezy wyznaczania liczby Pi. W myśl regulaminu konkursu wyznaczenie liczby Pi miało być dokonane za pomocą tzw. metody Buffona. Metoda t apolega na rzucaniu pręta na planszę Buffona, gdzie odległość między kolejnymi liniami ma dokładnie wymiar pręta oraz sprawdzaniu czy po wylądowaniu przecina on którąś z narysowanych linii. Więcej szczegółów można zobaczyc w naszej prezentacji.

Konkurs posłużył realizacji następujących celów:
a) zainteresowaniu dzieci zagadnieniami matematyki, a w szczególności niezwykłości i zastosowania liczby Pi,
b) zainteresowaniu formą przekazu jaką jest reportaż i różnymi formami pokazywania treści naukowej,
c) tworzeniu wspólnej inicjatywy propagującej ideę popularyzacji nauki.

Dnia 21 maja 2010r. grupa uczniów klas szóstych pod przewodnictwem nauczycieli matematyki, p. Barbary Gawarzyńkiej i p. Ksymeny Bednarz, zainteresowanych powyższym zagadnieniem wzięła udział w eksperymencie mającym na celu wyznaczenie liczby Pi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10