PostHeaderIcon Archiwum - Artykuły z roku szkolnego 2010/2011

PostHeaderIcon Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

W dniu 8 czerwca 2011 r. zakończył się III etap projektu ?Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy?. Na tę okoliczność uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni ? Anny Brawańskiej przygotowali przedstawienie pt. ?Przygoda niegrzecznej żabki?. Przed aktorskim wyzwaniem stanęły wszystkie dzieci. Na zakończenie pokazu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy jako podziękowanie za udział w projekcie.

Główną myślą projektu było założenie, że każde dziecko jest zdolne, a rolą edukacji jest wspieranie tych zdolności. Praca z wykorzystaniem teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera pomagała określić dominującą inteligencję każdego dziecka, a także rozwijać tę słabszą. Praca z dziećmi prowadzona była podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na dodatkowych zajęciach, 3 godz. tygodniowo. Projekt stwarzał warunki wszechstronnego rozwoju dzieci, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Samodzielnie podejmowały różnorodne działania w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, w których miały do dyspozycji wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Była to nauka połączona ze świetną zabawą, dająca wiele radości i satysfakcji.

PostHeaderIcon Wyróżnieni w roku szkolnym 2010/2011

Z przyjemnością pragniemy poinformować o wynikach w nauce najlepszych naszych uczniów. Pełna lista wyróznionych tutaj.

PostHeaderIcon Szkoła z prawami dziecka - projekt Unicef

u1 W semestrze letnim Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego opracowanego i przygotowanego przez

Polski Komitet Narodowy UNICEF u2

? Szkoła z prawami dziecka- II edycja?.

PostHeaderIcon Akcja "Sprzątanie Świata"

29 kwietnia br. uczniowie klasy trzeciej oraz czwartych i piątych po raz drugi w tym roku szkolnym wzięli udział w akcji sprzątania okolicy placówki, która zainicjowana została przez Wydział Ekologii UM Wodzisław Śl.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały prace porządkowe, zwłaszcza, że pogoda sprzyjała wyjściu w teren. Akcje tego typu przyczyniają się nie tgylko do upiększenia otoczenia, ale uczą także odpowiedzialności za stan środowiska.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>