bip_logo_150px

oferta edukacyjna prezentacja

Odwiedziło już nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

gości.

PostHeaderIcon 2011/2012

PostHeaderIcon Wycieczka do Krakowa

Tym razem na mapie naszych wędrówek znalazło się Europejskie Miasto Kultury - Kraków. Wizytę rozpoczęliśmy od Okna Papieskiego mieszczącego się w Pałacu Biskupim przy ul. Franciszkańskiej 3. To niezwykłe miejsce związane jest z Papieżem Janem Pawłem II, który z tego okna rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. Warto wspomnieć, iż nasza wizyta miała miejsce w dniu urodzin naszego drogiego Ojca Świętego.

Następnie zwiedziliśmy wnętrze kościoła świętego Franciszka z Asyżu, w którym królują witraże Stanisława Wyspiańskiego. W tym przepełnionym gotykiem miejscu, przyjął chrzest Władysław Jagiełło i modlił się Jan Paweł II. Na dziedzińcu Collegium Maius poczuliśmy się jak czternastowieczni żacy, a nasza Pani nie ukrywała wzruszenia podczas ,,Gaudeamus". Dzień był bardzo gorący i całe szczęście, że do salonu Krakowa podążaliśmy zieloną wstęgą wspaniałego parku, jakim są Planty. Największy średniowieczny kwadratowy plac o wym. 200 na 200 m. wytyczono podczas lokacji miasta w 1257 r. Zbieżność daty z lokacją Wodzisławia spowodował szczególną więź z dawną stolicą. Wśród gwaru turystów i świętujących Juwenalia studentów udaliśmy się do Bramy Floriańskiej i stojącego nieopodal fenomenu architektury militarnej-Barbakanu...

Więcej…

 

11 maja w naszej szkole obchodzony był Dzień Europy pod nazwą ?Z Europą na Ty :)?

Celem tego szczególnego dnia było rozpowszechnianie wiadomości dotyczących Unii Europejskiej wraz z wszystkimi państwami członkowskimi oraz gry i zabawy w języku angielskim.

Uczniowie z klas 4-6 przygotowywali plakaty o jednym z wylosowanych wcześniej państw, przedstawiali krótką scenkę oraz stroje i potrawy regionalne. Do tego przedstawiciele klasy brali udział w quizie europejskim oraz w szeregu zadań anglojęzycznych.

Więcej…

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku to kolejne święto patriotyczne uczczone akademią przygotowaną przez naszych uczniów pod kierunkiem pań Haliny Wintoniak i Jolanty Potaszników.

W programie poetycko ? muzycznym wystąpili uczniowie z klas: III a, V a, V b i VI a. Przybliżyli oni pozostałym kolegom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wyjaśnili, szczególnie młodszym, co to za dokument i jakie ma znaczenie.

Na szczególną uwagę zasługują piękne stroje króla, posłów i marszałków sejmowych oraz dworu królewskiego przygotowane przez klasę III a.

 

Zdjęcia w galerii.

 

 

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole zorganizowano w ramach Światowych Obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia):

- oplakatowanie korytarzów szkoły plakatami o tematyce ochrony naszej MATKI ZIEMI;

- wspólne zajęcia przedszkolaków i kółka przyrodniczo - ekologicznewgo pt.: "Segregacja śmieci";

- konkurs na przestrzenny model wiatraka, wyniki którego ogłoszono na festynie szkolnym dnia 19 maja:

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13