PostHeaderIcon Szkoła Promująca Zdrowie

PostHeaderIcon SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Od 03.04.2017 do 07.04.2017 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 w Wodzisławiu Śląskim odbywał się Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia. Uczniowie przez cały tydzień poznawali i promowali zdrowy styl życia biorąc udział w przydzielonych zadaniach. Tworzyli plakaty oraz logo akcji „Nie truj sąsiada ...", którego podsumowaniem był happening plakatowy.

Nie truj sasiada 01 Nie truj sasiada 03 Nie truj sasiada 07 Nie truj sasiada 09
Nie truj sasiada 10 Nie truj sasiada 12 Nie truj sasiada 13 Nie truj sasiada 14

Kolejne zaś dni upływały pod następującymi hasłami:
- „Woda moje życie ..." – uczniowie przyszli w ten dzień ubrani w kolorze niebieskim, każdy przyniósł ze sobą niegazowaną wodę mineralną;

woda 1 woda 2a woda 2b woda 3a
woda 3b woda 5a woda 5b woda 6

- „Zielono mi ..." – w szkole dominował kolor zielony, w tym dniu wychowankowie tworzyli i konsumowali własne sałatki na bazie zielonego koloru.

Zielono mi 01 Zielono mi 02 Zielono mi 03 Zielono mi 04
Zielono mi 05 Zielono mi 06 Zielono mi 07 Zielono mi 08
Zielono mi 09 Zielono mi 10 Zielono mi 11 Zielono mi 12
Zielono mi 13 Zielono mi 14 Zielono mi 15 Zielono mi 16
Dzieci uczestniczyły również w prelekcji na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania, przygotowaną przez ekspertów od reedukacji żywieniowej, zobaczyły również film edukacyjny „Zachowaj równowagę ..."

PostHeaderIcon SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Od 04.04.2016 do 08.04.2016 w ZSP nr 3 odbywał się SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA.

Uczniowie przez cały tydzień poznawali i promowali zdrowy styl życia biorąc udział w różnych konkurencjach:

- tworzyli zdrowe przepisy do ,,Szkolnej Książki Kucharskiej”;

- promowali zdrowe odżywianie poprzez wspólne wykonanie i konsumowanie sałatek owocowych i warzywnych;

- pierwszaki wykonały plakaty promujące zdrowy styl życia, a klasy starsze zmierzyły się w ,,SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O

ZDROWIU” oraz  konkursie teatralnym - ,,W zdrowy ciele zdrowy duch”.

Po cały tygodniu rywalizacji najlepszymi okazali się:

I miejsce klas IV  b, II miejsce klas I a, III miejsce klas II b.

Szkolny Tydzien Promocji Zdrowia 07 Szkolny Tydzien Promocji Zdrowia 06 Szkolny Tydzien Promocji Zdrowia 05

Więcej zdjęć w naszej galerii.

04.04.2016 – PONIEDZIAŁEK

,,SZKOLNA KSIĄŻKA KUCHARSKA – ZDROWY DESER LUB PRZEKĄSKA” ALBUMY KLASOWE DOSTARCZAMY  W TYM DNIU NA ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ (maksymalnie 5 najciekawszych pomysłów spiętych w teczce )

Punktacja : I miejsce 15 pkt, II miejsce 10 pkt, III miejsce 5 pkt

06.04.2016 – ŚRODA

Dzień warzyw i owoców – w tym dniu uczniowie przychodzą ubrani w kolorze wybranego owocu lub warzywa, które są głównym składnikiem przygotowywanej sałatki owocowej lub warzywnej, wspólna konsumpcja.

(godzina lekcyjna do wyboru przez wychowawcę danej klasy, nauczyciele są zobowiązani do zrobienia zdjęcia i przekazania go koordynatorom SZPZ do piątku
tj. 08.04.2016r.!!!
)

Punktacja za przebranie całej społeczności klasowej 15 pkt.

Komisja będzie sprawdzać od 1 do 4 lekcji.

07.04.2016 – CZWARTEK

,,SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU”

Odbędzie się w formie testu dla klas II –  III oraz IV – VI na świetlicy szkolnej
o godzinie 9.45.

Prosi się o wytypowanie drużyny (dwie osoby) do 01.04.2016 r.

Klasy pierwsze wykonują jeden, wspólny plakat klasowy dotyczący zdrowego trybu życia, który dostarczają w tym dniu na świetlicę szkolną.

Punktacja: I miejsce 15 pkt, II miejsce 10 pkt, III miejsce 5 pkt., plakat od 5 – 15 pkt.

08.04.2016 – PIĄTEK

Konkurs teatralny - ,,W zdrowy ciele zdrowy duch”- 3 godzina lekcyjna, sala gimnastyczna.

Każda klas przedstawia maksymalnie 2 – 3 minutowe przedstawienie (może być to rymowanka, okrzyk, wiersz, piosenka wymyślona przez zespół klasowy).

Jury będzie oceniać:  tekst, czas trwania, oryginalność, dekoracje, stroje.

W tym dniu odbędzie się również podsumowanie SZKOLNEGO TYGODNIA PROMOCJI ZDROWIA – wyłonienie laureatów oraz konkursu plastycznego

,,Wzorowa łazienka ” – wystawa prac.

PostHeaderIcon Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia 2015

SZKOLNY TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA 2015

( 13.04.2015 - 17.04.2015)

13.04.2015 – PONIEDZIAŁEK

PRELEKCJA  FILMU DVD O TEMATYCE ZDROWOTNEJ  z serii ,,Było sobie życie”

14.04.2015 – WTOREK

Plakat ,, Szklanka mleka w naszej szkole”

LAUREACI KONKURSU:

KL. I – III              Mateusz Grzonka III b

KL. IV – VI             Bartosz Pawera VI a

15.04.2015 –ŚRODA

Dzień warzyw i owoców – wspólne przygotowanie sałatki owocowej lub warzywnej, wspólna konsumpcja.

16.04.2015 – CZWARTEK

PIERWSZA POMOC  - ĆWICZENIA PRAKTYCZNE W KLASACH WSPÓLNIE Z WYCHOWAWCAMI KLAS.

17.04.2015 – PIĄTEK

Zdrowie w Szkolnej Twórczości Literackiej.

Każda klasa wymyślała wspólnie krótki wierszyk, opowiadanie lub bajkę. Za najciekawsze jury uznało rymowanki klas II i III b oraz opowiadanie klasy III a.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>