PostHeaderIcon 2012/2013

Rozstanie ze szkołą podstawową klasy szóste rozpoczęły już 27 czerwca 2013 r. o godz. 16.00. Wtedy to, wraz z rodzicami i wychowawcami, wzięły udział w uroczystej Mszy św.. Około 17.00 uczniowie przeszli do szkoły na komers. W stołówce czekały na nich uroczyście nakryte stoły. Po obiedzie i słodkim poczęstunku rozpoczęła się zabawa w rytm muzyki odtwarzanej przez ich starszych kolegów.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego, a tym samym edukacji w szkole podstawowej rozpoczęło się następnego dnia tj. 28 czerwca o godz. 11.00 w obecności rodziców.

Klasa piąta przygotowała pożegnanie wypełnione pięknymi piosenkami i obdarowała szóstoklasistów biretami oraz upominkami - kubkami ze słodyczami. Ważnym punktem programu było uroczyste przekazanie sztandaru szkoły.

Dyrektor placówki mgr Małgorzata Banasiak wręczyła świadectwa i dyplomy ukończenia szkoły uczniom wyróżnionym, zaś ich rodzicom listy gratulacyjne. Później dokumenty otrzymali pozostali szóstoklasiści. Podziękowano także osobom, które szczególnie pomagały społeczności szkoły.

Program artystyczny klas szóstych kończący uroczystość pełen był podziękowań skierowanych do rodziców oraz nauczycieli. Miłym akcentem było przekazanie przez przedstawicieli rodziców na ręce wychowawców tortu ? podziękowania pedagogom za ich trud.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie pojawiły sie zdjęcia z uroczystości pożegnania klas VI.

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

10 czerwca br. w ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"Książka otwiera nam świat", który realizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Strękowską-Zarembą.

W trakcie spotkania publiczność zgromadzona w filii biblioteki w Radlinie wzięła udział w konkursie literackim ze znajomości treści bajek, które zdaniem autorki, stanowią podstawę w rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Autorka opowiedziała o swojej miłości do książek i słowa pisanego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmenty książek z serii Okrutny Maciuś oraz Filipek. Nie zabrakło również wspólnej zabawy ruchowej. Na koniec pani Małgorzata odpowiedziała na wiele ciekawych pytań, które pozwoliły bliżej poznać autorkę, jej życie zawodowe i prywatne.

Oczekiwanym zakończeniem był czas na liczne autografy oraz pamiątkowe wpisy autorki. Zdjęcia z tego spotkania - tradycyjnie w naszej galerii.

PostHeaderIcon Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej

10 i 18 czerwca 2013 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

Na spotkaniu z bibliotekarzem uczniowie zostali zapoznali się z zasadami działania biblioteki szkolnej w tym wypożyczali i czytelni oraz centrum multimedialnego. Bibliotekarz pokazał również uczniom jak należy wypożyczać książki i w jaki sposób ich szukać, jak wygląda karta książki i karta czytelnika.

Następnie uczniowie wysłuchali wiersza pt. ?Skarga książki? Janusza Huszcza i samodzielnie ustalili w jaki sposób należy obchodzić się z książką co potwierdzili głośno wygłoszoną przysięgą.

Spotkanie w bibliotece zakończyło się uroczystym pasowaniem uczniów na czytelnika oraz rozdaniem dyplomów i zakładek.

pasowanie na czytelnika 1 pasowanie na czytelnika 3 pasowanie na czytelnika 5
pasowanie na czytelnika 7 pasowanie na czytelnika 17

pasowanie na czytelnika 9 pasowanie na czytelnika 11 pasowanie na czytelnika 13 pasowanie na czytelnika 15

PostHeaderIcon Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej

10 i 18 czerwca 2013 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika.

pasowanie na czytelnika 1 pasowanie na czytelnika 3 pasowanie na czytelnika 5
pasowanie na czytelnika 7 pasowanie na czytelnika 17

PostHeaderIcon Klasa 4b podąża śladami dinozaurów

7 czerwca klasa 4b wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do ?JuraParku? w Krasiejowie.

Wycieczkę rozpoczęliśmy na pokładzie Kapsuły Czasu, gdzie przemierzając 300 metrowy tunel udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Podróżując w czasie mogliśmy podziwiać rozgrywające się w 3D sceny przedstawiające tworzenie się galaktyk, Układu Słonecznego, powstanie życia na Ziemi, rozwój i wymieranie wielu gatunków zwierząt. Następnie wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na spacer półtorakilometrową ścieżką dydaktyczną wzdłuż której ustawiono modele 250 różnorodnych mezozoicznych płazów
i gadów, wśród których dominowała postać około 60-cio metrowego dinozaura (amficeliasa).

Zwiedziliśmy również pawilon paleontologiczny gdzie, spoglądając przez balustradę lub patrząc przez szybę znajdującą się pod naszymi stopami, mogliśmy zobaczyć setki kości leżących w miejscu ich odkrycia.

Kolejnym niezapomnianym wrażeniem była wizyta w prehistorycznym oceanarium dająca możliwość podziwiania nie występujących już dziś morskich zwierząt. Udaliśmy się także
w podróż batyskafem gdzie atakowani przez morskie drapieżniki przeżyliśmy chwile grozy
i strachu. Krew w żyłach zmroził nam również ostatni z morskich potworów w oceanarium, który za pomocą efektów 5D, wystraszył nas nie na żarty!

Naszą wycieczkę uzupełnił seans w kinie 5D, a także wesoły czas spędzony w parku rozrywki.

Zachęcamy wszystkich do zobaczenia zdjęć z naszej wyprawy!