PostHeaderIcon Kreatywność

PostHeaderIcon W DŻUNGLI

W minionym tygodniu 3,4 latki poznały zwierzęta zamieszkujące dżunglę, wykonały kreatywne prace plastyczne przedstawiające afrykańskie zwierzaki, nauczyły się piosenki pt.Dżungla oraz zabawy pt. KROKODYLE.

PP W dzungli 02 PP W dzungli 03 PP W dzungli 04

PostHeaderIcon KREATYWNIE W GRUPIE MALUCHÓW

W okresie przedświątecznym dzieci z grupy 3,4 latków nie próżnowały. Wykonały wiele ciekawych i pomysłowych prac plastycznych o tematyce świątecznej. Były to aniołki z rolek papieru, bombki z płyt CD, gwiazdki z masy solnej, choinki ze styropianowych odpadów oraz rysunki malowane pastelami. Wytwory dzieci znalazły się na gazetce dla rodziców, niektóre zostały wysłane na konkursy plastyczne, inne dzieci zabrały sobie do domu.

PP kreatywnie 01 PP kreatywnie 02 PP kreatywnie 04
PP kreatywnie 05 PP kreatywnie 06 PP kreatywnie 07

PP kreatywnie 03 PP kreatywnie 08

PostHeaderIcon Czy z każdej mąki powstaje chleb? Zajęcia kreatywne w klasie IIIa

Podczas realizacji bloku tematycznego ?Opowieści o chlebie" uczniowie klasy IIIa zapoznali się z pracą rolnika, młynarza, piekarza. Dowiedzieli się jaki proces musi przejść zboże, by wyprodukować z niego mąkę, w jaki sposób chleb trafia na sklepowe półki. Poznali różne rodzaje pieczywa i dowiedzieli się, które z nich jest dla człowieka najzdrowsze. Największą atrakcją była wspólna degustacja ciemnego, zdrowego chleba.
Na zakończenie zajęć dzieci lepiły pieczywo z masy solnej. Posypane nasionami słonecznika, siemieniem lnianym, otrębami wyglądały jak prawdziwe i kusiły, aby je zjeść:)

Chleb 01 Chleb 02 Chleb 03

PostHeaderIcon Rozwijanie kreatywności i świetna zabawa uczniów klasy IIIa z? ziemniakiem!

Ziemniak, kartofel, pyra ? jedno z najbardziej popularnych warzyw. Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to także świetny materiał do różnego rodzaju plac plastycznych. Uczniowie klasy IIIa wykorzystali je w kreatywny sposób. Wykonali z nich pieczątki, które posłużyły do tworzenia ?Jesiennych krajobrazów". Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością tworząc ?ziemniaczane kompozycje".

Pieczatki z ziemniaka 01 Pieczatki z ziemniaka 04 Pieczatki z ziemniaka 06
Pieczatki z ziemniaka 03 Pieczatki z ziemniaka 05 Pieczatki z ziemniaka 02