PostHeaderIcon Mała Ojczyzna

PostHeaderIcon Mała ojczyzna

19.04.2017 w przedszkolu został zorganizowany koncert muzyczny. Dzieci poznały instrument- fagot zapoznały się z budową i brzmieniem. Wysłuchały również koncertu "Muzyka z bajki" i rozpoznawały melodie z jakiej to bajki. Przedszkolaki dobrze się bawiły słuchając melodii z bajek.

PP Muzyka i bajki 02 PP Muzyka i bajki 01 PP Muzyka i bajki 03

PostHeaderIcon Poznajemy zawód - piekarz

Na marcowych zajęciach dzieci odwiedziły pobliską piekarnię "Zając". Pan Robert- właściciel zapoznał dzieci z piekarnią oraz pracą piekarza. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących pracy piekarza. Na pożegnanie p. Robert poczęstował wszystkich smacznymi serowymi drożdżówkami. Dzieci natychmiast konsumowały i chwaliły pyszne jedzonko. Wizyta była wyczerpująca a dzieci zadowolone z wycieczki.

PP poznajemy zawody piekarnia 01 PP poznajemy zawody piekarnia 02 PP poznajemy zawody piekarnia 03
PP poznajemy zawody piekarnia 04 PP poznajemy zawody piekarnia 05 PP poznajemy zawody piekarnia 06

PostHeaderIcon Poznajemy zawody- odwiedziny w kwiaciarni

W marcu dzieci odwiedziły pobliską kwiaciarnię gdzie zapoznały się z pracą florystki. Poznały co można kupić w kwiaciarni oraz poznały nazwy różnych kwiatów.

PP poznajemy zawody kwiaciarnia 01 PP poznajemy zawody kwiaciarnia 02 PP poznajemy zawody kwiaciarnia 03

PostHeaderIcon Spotkanie z folklorem

Na lutowych zajęciach dzieci spotkały się z folklorem. Zapoznały się ze strojem śląskim. Zapoznały się z wybranymi tradycyjnymi zabawami, wyliczankami, piosenkami i tańcem śląskim. Chętnie brały udział w zajęciach i uczyły się naszej gwary śląskiej (firanka-gardina) itp. Kolorowały ilustrację Karlika i Karolinki używając dużej gamy kolorów kredek.

PP Mala Ojczyzna 01 PP Mala Ojczyzna 02 PP Mala Ojczyzna 03
PP Mala Ojczyzna 05 PP Mala Ojczyzna 06 PP Mala Ojczyzna 04

PostHeaderIcon Mała ojczyzna

Na zajęciach w bibliotece szkolnej dzieci słuchały legend o Wodzisławiu Śl. "Baszta rycerska", "Zapomniana księżna". Następnie wykonały prace plastyczną "Baszta rycerska na grodzisku", kolorowały kredkami świecowymi i rozmawiały o legendzie. Prace zostały wystawione dla rodziców na gazetce przedszkolnej. Zajęcia dzieciom się bardzo podobały.

PP Legendy 01 PP Legendy 02 PP Legendy 06 PP Legendy 05
PP Legendy 04 PP Legendy 07 PP Legendy 08 PP Legendy 03