PostHeaderIcon ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY!

plakat festyn

PostHeaderIcon Wycieczka klasy 4 i 5a w Góry Świętokrzyskie

Słoneczne majowe dni klasy IV i Va spędziły w przepięknych plenerach Gór Świętokrzyskich. Podziwialiśmy zegarmistrzowską precyzję w muzeum Gnomicznym im. Przypkowskich w Jędrzejowie oraz przprowadzaliśmy doświadczenia naukowe w Centrum Nauki Da Vinci. Pierwszy dzień zakończył sie zwiedzaniem rezerwatu przyrody "Kadzielnia" oraz wizytą w Zagnańsku pod legendarnym "Bartkiem".
Kolejny etap rozpoczęła wędrówka na Święty Krzyż, gdzie oprócz Pobenedyktyńskiego Zespołu Klasztornego z XII wieku odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Gołoborze. Nie lada atrakcją okazala się wspinaczka na wysokość 612 m.n.p.m. czyli zdobywanie najwyższego szczytu gór-Łysicy. Trzydniową wycieczkę zakończyły warsztaty w osadzie średniowiecznej oraz niecodzienna lekcja historii w ruinach zamku "Krzyżtopór". Z bagażem wiedzy i ogromnym żalem opuszczaliśmy ten urokliwy i magiczny region naszego kraju.

Gory Swietokrzyski 13 Gory Swietokrzyski 04 Gory Swietokrzyski 06 Gory Swietokrzyski 07
Gory Swietokrzyski 08 Gory Swietokrzyski 10 Gory Swietokrzyski 12 Gory Swietokrzyski 15
Gory Swietokrzyski 01 Gory Swietokrzyski 03 Gory Swietokrzyski 05 Gory Swietokrzyski 11
Gory Swietokrzyski 16 Gory Swietokrzyski 20 Gory Swietokrzyski 24 Gory Swietokrzyski 26
Gory Swietokrzyski 18 Gory Swietokrzyski 21 Gory Swietokrzyski 23 Gory Swietokrzyski 14

PostHeaderIcon Wycieczka klas II do Chorzowa

16 maja uczniowie klas II a i II b pojechali na wycieczkę do Chorzowa. Tam dzieci odwiedziły największe i najstarsze w Polsce Śląskie Planetarium. Obserwowały układy gwiazd , planety oraz dowiedziały się ciekawych rzeczy związanych z galaktyką. Następnym punktem programu była wizyta w ZOO. Pogoda nam dopisała. To była udana wycieczka. Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do domów.

Wycieczka klas II 01 Wycieczka klas II 02 Wycieczka klas II 05 Wycieczka klas II 07

Wiecej zdjęć w galerii.

PostHeaderIcon Wodzisławski Eko-rajd Uczniowski Szkół Podstawowych i Gimnazjów

Ekorajd 04 Ekorajd 05 Ekorajd 12

Więcej zdjęć w naszej galerii.

PostHeaderIcon XXII KONKURS MITOLOGICZNY

Pod hasłem ?Pod niebem Olimpu" odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 XXII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy VI: Julia Gawlica i Filip Kłosek. W trudnym, obejmującym bardzo duży zakres materiału teście nasi wypadli świetnie, a Filip stanął na podium na 2. miejscu, o włos od pierwszego! Brawo, Filip, gratulacje!

konkurs mitologiczny 01 konkurs mitologiczny 02